KONKURSY‎ > ‎Konkurs ekologiczny‎ > ‎

Bieg ekologiczny 2018

XIV Międzyszkolne Święto Ziemi 2018 przebiegało tym roku pod hasłem „WYNALAZKI PRZYRODY”.

26 kwietnia w siedzibie MDK odbył się Bieg ekologiczny w którym 3 osobowe drużyny z ośmiu szkół musiały się wykazać sprawnością, wiedzą przyrodniczą oraz inwencją twórczą w wykorzystaniu wynalazków przyrody do rozwiązania dziewięciu zadań przyrodniczych.

(Między uczniowie innymi z plasteliny budowali ciała o różnej pływalności, zrzucali ze stołu jajko w pojemniku… ale go nie stłukli, budowali wysokie wieże, konstruowali papierowe samoloty, czy też wykorzystywali zegar słoneczny do określania czasu.)

Po zakończeniu biegu uczestnicy Święta Ziemi mieli okazję zobaczyć filmiki zrealizowane przez uczniów na konkurs Wynalazki przyrody. 

Na zakończenie wszystkim uczestnikom biegu oraz zwycięzcom konkursu na filmik wręczone zostały dyplomy i drobne upominki oraz „CZEK” na wycieczkę- nagrodę główną.

W trakcie wycieczki- 29 maja- zwiedzimy nowoczesne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie.  



Protokół z podsumowania

XIV Międzyszkolnego Biegu Ekologicznego

dla uczniów klas I- IV


26 kwietnia 2018 odbył się XIV Międzyszkolny Bieg Ekologiczny pod hasłem „WYNALAZKI PRZYRODY” dla uczniów mysłowickich szkół.

Do biegu zgłosiło się 9 drużyn, z czego 7 w kategorii klas III- IV, a dwie w kategorii klas I-III. Jedna z drużyn nie stawiła na starcie.

Jury podsumowało wyniki i stwierdziło, że:


W kategorii klas III- IV

I miejsce - drużyna z SP 9

II miejsce - drużyna z SP 6

III miejsce - drużyna z SP 16


W kategorii klas I- II

I miejsce - drużyna nr SP 6

II miejsce - drużyna z SP 2


Lp.

SP

Opiekun

Uczniowie

Ilość pkt./ MIEJSCE

Klasy starsze III-VI

1

SP 9

p. Sarna

Zuzanna Maniecka
Konrad Mayer
Alicja Śliwa

54

2

SP 6


p. Wojniak

Jan Drabek,

Natalia Janeczko,

Alicja Pituch

51

3

SP 16

p. Żarłok


Karolina Pawłowska.
Weronika Urbańczyk.

Klaudia Klimczok.

49

4

SP 2

p. Ziólkowska

Bartosz Kelpinski,

Jakub Pukaluk,

Maksymilian Małyska

46

5

SP 15

p. Karoń

Roksana Kozłowska

Nadia Kwasniewwska

Małgorzata Griolczyk

45

6

SP 17


p. Kubica

Natalia Kściuk

Martyna Pietraszko

Marta Kłusak

41,5

7

SP 1

Drużyna nie przystąpiła do biegu

Klasy młodsze I- III

8

SP 6


p. Wojniak

Mateusz Pietrowski

Igor Karkowski

Dawid Gracjas

41

9

SP 2

p. Ziólkowska

Natasza Kwaśniewska,

Sandra Trzmiel,

Emilia Dyrda

39,5