KONKURSY‎ > ‎Konkurs matematyczny‎ > ‎

Sprawozdanie 2017

 17 listopada 2017r w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się już „ V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii”. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 9

w Mysłowicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach. Konkurs ten zorganizowany został dla uczniów klas VI, a jego celem było rozwijanie matematycznych i ekologicznych zainteresowań dzieci, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności, pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

W bieżącym roku do konkursu została zgłoszona rekordowa ilość szkół - udział wzięło 10 szkół czyli 20 uczniów (po 2 uczniów z każdej szkoły). 

Po 45 minutowych zmaganiach z zadaniami dotyczącymi obliczania kosztów, przeliczania pieniędzy oraz pytaniami związanymi z ekologiczną działalnością firmy Tauron - Ekoenergia wyłoniono zwycięzców- jury przyznało 1 , 2 miejsce oraz dwa trzecie miejsca:

- 1 miejsce - Dawid Kapica – Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach

- 2 miejsce - Arkadiusz Kuras - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 w Mysłowicach

- 3 miejsce – Zuzanna Dubaniowska - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 w Mysłowicach

                    - Michał Mizgała - Szkoła Podstawowa nr 16 w Mysłowicach

Trzeba przyznać, iż w tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki i w większości bardzo szybko poradzili sobie oni z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Laureaci konkursu oraz pozostali uczestnicy otrzymali wartościowe i piękne nagrody, sponsorami których byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 i Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach.

Mamy nadzieję, iż konkurs spodobał się uczniom i w przyszłym roku także chętnie wezmą w nim udział, do czego zachęcają organizatorki: Urszula Janusz, Joanna oraz Aleksandra Sarna.