KONKURSY‎ > ‎Konkurs matematyczny‎ > ‎

Sprawozdanie 2018

13 grudnia 2018 r w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się już „ VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii”. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach. Konkurs ten zorganizowany został dla uczniów klas VI, a jego celem było rozwijanie matematycznych i ekologicznych zainteresowań dzieci, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności, pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 9 szkół czyli 18 uczniów (po 2 uczniów z każdej szkoły). 

Po 45 minutowych zmaganiach z zadaniami wyłoniono zwycięzców- jury przyznało 1 oraz 2 drugie miejsce:

- 1 miejsce – Hubert Nowak – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Mysłowicach

- 2 miejsce – Natalia Szmałańska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach

- 2 miejsce – Małgorzata Gacek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mysłowicach          

Trzeba przyznać, iż w tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki i w większości bardzo szybko poradzili sobie oni z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Laureaci konkursu oraz pozostali uczestnicy otrzymali wartościowe i piękne nagrody, sponsorami których byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 i Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach.

Mamy nadzieję, iż konkurs spodobał się uczniom i w przyszłym roku także chętnie wezmą w nim udział, do czego zachęcają organizatorki: Urszula Janusz, Joanna oraz Aleksandra Sarna.

Comments