Protokół z ogólnopolskiego konkursu plastycznego 
„Ulubiony książkowy bohater - przyjaciel z dzieciństwa” 

  1. Do Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach zgłoszono 938 prac z 79 miast w Polsce:
    Lublin, Wieruszów, Brzeźno Szlacheckie, Kalisz Pomorski, Cieszyn, Warszawa, Świętochłowice, Ornontowice, Bielsk Podlaski, Piastów, Łódź, Radzionków, Racibórz, Tarnowskie Góry, Psary, Mikołów, Przemyśl, Rudołtowice, Krasnystaw, Przecław, Katowice, Gostyń, Kornowac, Mysłowice, Tychy, Wrocław, Morsko, Ocieka, Zakopane, Krotoszyn, Gliwice, Myszków, Dąbrowa Górnicza, Kalisz, Piastów, Chałupki, Świętajno, Płock, Szumowo, Rybnik, Gliwice, Darłowo, Bydgoszcz, Radzionków, Kosów, Rędziny, Hrubieszów, Puławy, Pławniowice, Rejowiec Fabryczny, Zawiercie, Gniezno, Przecław, Radom, Mirosławie, Lidzbark Warmiński, Pabianice, Czechowice Dziedzice, Świnoujście, Oleszyce, Racibórz, Parczew, Sosnowiec, Gostynin, Goleniów, Bielsko -Biała, Biadki, Mokrsko, Tomaszów Lubelski, Puławy, Świdnik, Złotoryja, Oleszyce, Zielonka, Bobrowice, Częstochowa, Pietrowice Wielkie, Kornawac, Natolin - Grodzisko Mazowieckie.
  2. Komisja kursowa spośród zebranych prac plastycznych przyznała następujące miejsca: 
    • Przedszkola

      Marta Złotek – I miejsce - TCKiS Zakopane
      Julia Topa – II miejsce - TCKiS Zakopane
      Barbara Petrynik – II miejsce - MDK Krasnystaw
      Alicja Staszak – III miejsce - MDK Krasnystaw
      Józio Górniak – III miejsce - TCKiS Zakopane

      Wyróżnienia:
      Natalia Jerzak - Przedszkole nr 10 w Świnoujście
      Weronika Wajnert – Przedszkole nr 1 w Mysłowicach
      Ksenia Sowa – Przedszkole nr 10 w Świnoujściu
      Klaudia Leszczyńska – Szkoła Podstawowa nr 205 w Warszawie
      Lilianna Englert – Przedszkole nr 10 Czechowice- Dziedzice 

    • Klasy I- IV

      Hanna Zbrońska – I miejsce - MDK Krasnystaw 
      Aleksander Paprocki - II miejsce - Szkoła Podstawowa Różewo 
      Kinga Sohlich- II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 36 Bielsko- Biała
      Michalina Słabek- III miejsce - MDK Krasnystaw

      Wyróżnienia:
      Filip Gryko - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mysłowicach
      Amelia Owczarek - Szkoła Podstawowa Różewo
      Marta Piętak - Szkoła Podstawowa nr 36 w Sosnowcu
      Antoni Puaud - PSP Dual Mikołów
      Natalia Kobuszko - Szkoła Podstawowa nr 14 w Tychach
      Oskar Gadomski – Szkołą Podstawowa nr 10 w Mysłowicach

    • Klasy V-VII
      Wiktoria Patoń - I miejsce - Radzionków
      Wiktoria Dworuga – I miejsce - MDK Krasnystaw
      Jakub Pociask – II miejsce - Szkoła Podstawowa w Tyczynie
      Aleksandra Gadomska – II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 13 w Mysłowicach
      Hanna Wnuk- II miejsce - PSP Dual Mikołów
      Julia Jabłońska – III miejsce - Szkoła Podstawowa Gostyń 
      Jan Bieńkowski – III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 27 w Katowicach 

      Wyróżnienia:
      Ewa Lech – Szkoła podstawowa nr 10 w Mysłowicach
      Marta Rowlowska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mysłowicach
      Katarzyna Piwowarska – szkoła Podstawowa w Różewie
      Żaneta Zychla – SSP Wrocław
      Malwina Sieradzka Szkoła Podstawowa w Różewie
       
    • Placówki V-VII
      Sylwia Zakrzewska – I miejsce - ZSS Siemiatycze
      Paulina Romańska- II miejsce - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
      Maciej Czyż- III miejsce - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie

      Wyróżnienie:
      Kamil Gorczyński – VI Zespół Szkół , , Azyl” Piastów

    • Klasy II-III Gimnazjum 

      Anna Krawczyk – I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14 w Tychach 
      Dominika Schröder – II miejsce - Zespół szkół nr 35 w Bydgoszczy 
      Gabriela Gnacik – III miejsce - Świetlica Wiejska w Celinach 
      Patrycja Mally – III miejsce - Gimnazjum nr 1 w Świętochłowicach 

      Wyróżnienia: 
      Mateusz Kacharzewski – Szkoła Podstawowa nr 28 w Katowicach
      Małgorzata Walesiewicz – Szkoła Podstawowa w Chałupkach
      Mateusz Luboń – Szkoła Podstawowa w Kornawacu
      Klaudia Depta – Szkoła Podstawowa w Kornawacu
      Natalia Balcerzak – Szkoła Podstawowa w Kaliszu
      Alicja Olszewska – Gimnazjum w Świętajno

    • Placówki: 

      Piotr Olszewski – I miejsce - ZSS w Mysłowicach
      Dawid Wójcik – II miejsce - ZSP w Myszkowie 
      Jakub Broda – III miejsce - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie 

      Wyróżnienie:
      Dawid Łabuś - ZSP nr 3 w Myszkowie
      Patrycja Lech - ZSP nr 3 w Myszkowie

    • Klasy ponadgimnazjalne 

      Marta Małachowska – I miejsce - 15 Liceum Ogólnokształcące w Warszawie 
      Katarzyna Łaniewska – II miejsce - MDK Krasnystaw
      Patrycja Jakubowska – III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące Świętochłowice

      Placówki
      Bartosz Dominiak – I miejsce - Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cieszynie
      Dawid Michalskie - II miejsce - Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Myszkowie
      Bartosz Skiba - III miejsce - Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cieszynie 

      Wyróżnienia: 
      Ewelina Czyżowska – Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 3 w Przemyślu
      Mateusz Styc – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cieszynie
      Robert Fabisiak – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Zawodu w Myszkowie
      Karol Zięba – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Myszkowie
      Łukasz Kuziorowicz – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Myszkowie
      Sebastian Gosiewski – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Dąbrowie Górniczej 


  3. Nagrodzone prace zostaną umieszczone w formie zdjęć na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach oraz stronie Facebook. Nagrody i dyplomy wyślemy pocztą.
    Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na kolejne konkursy !!!