KONKURSY‎ > ‎UNICEF‎ > ‎

MALI uczniowie idą do szkoły

Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym i Literackim: „MALI uczniowie idą do szkoły na projekt najbardziej oryginalnej – opowieści przygodowej, bajki, opowiadania, tomiku poezji czy też komiks w formie książkowej. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.


Nasza placówka – Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach bierze udział
w programie UNICEF (Polski Komitet Narodowy) „
MALI uczniowie idą do szkoły. Integralną częścią tego programu jest właśnie projekt na najbardziej oryginalną książkę (może być w formie opowiadania, tomiku poezji , komiksu) do którego chcemy, jako uczestnicy kampanii, zaprosić dzieci i młodzież z Mysłowic.

Poniżej przytaczamy fragmenty z Regulaminu Konkursu nadesłane nam przez UNICEF, nieco zmodyfikowane, dostosowane do naszej propozycji.


1. Celem konkursu jest wybranie najbardziej oryginalnej książki w ramach projektuMALI uczniowie idą do szkoły”. Zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.


2. Wymagania dotyczące prac konkursowych:

 • książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami.

 • do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.

 • projekt książki wysłany na konkurs może zostać wykonany dowolną techniką plastyczną,

 • w konkursie nie będą rozpatrywane projekty, które będą plagiatem innych wzorów

 • w konkursie nie zostaną uwzględnione książki zawierające treści powszechnie uznane za niewłaściwe np. wulgaryzmy, treści propagujące nietolerancję wobec innych kultur etc.,

 • przy ocenie prac konkursowych będzie brana pod uwagę oryginalność projektu graficznego, jak również wartość merytoryczna zamieszczonego tekstu.

3. W MDK książki oceniane będą w kilku grupach wiekowych:

 • dzieci w wieku przedszkolnym

 • szkoła podstawowa :

  - kl. I – III

  - kl. IV – VI

 • gimnazjum

 • szkoły ponadgimnazjalne

4. Trzy najlepsze książki zostaną przesłane do Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF, który wybierze najciekawsze książki. 
Nasza placówka, jak zawsze, nagrodzi najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej.


5Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej w placówce imprezy – „Dnia Książki dla Afryki” podczas wręczenia nagród, a zaproszeni goście będą mogli wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły.


6. Prace należy nadsyłać w terminie nieprzekraczalnym do 29.01.2016 roku
do MDK ul. Powstańców 6

Powinny być one podpisane wyraźnie: imieniem i nazwiskiem, wiekiem autora, nazwą placówki, imieniem i nazwiskiem nauczyciela.


Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie.

O terminie otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczeniu nagród powiadomimy oddzielnym pismem.


Podstrony (1): Wyniki konkursu
Ċ
Grzegorz Gadomski,
25 paź 2015, 13:12
Ċ
Grzegorz Gadomski,
25 paź 2015, 10:25
Comments