Podsumowanie projektu "Wysokie kompetencje w mysłowickich szkołach podstawowych"

opublikowane: 15 paź 2019, 08:55 przez Magda Adamczyk

19 września nadszedł czas na podsumowanie projektu "Wysokie kompetencje w mysłowickich szkołach podstawowych", na który pozyskano ponad 2,6 mln zł dofinansowania z funduszy
europejskich. Jego celem był wzrost kluczowych kompetencji u ponad 2632 uczniów mysłowickich szkół poprzez udział w oferowanych formach wsparcia oraz wzrost efektywności jakości 
kształcenia, w tym metodą eksperymentu w 14 szkołach poprzez doposażenie w pracownie i pomoce dydaktyczne w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. 

W sumie projekt kosztował blisko 3 mln zł i trwał od 1. września 2017 r. do 30. sierpnia 2019 r. W jego ramach utworzono szereg kół zainteresowań m.in.: z informatyki, matematyki, przyrody, fizyki, chemii, biologii, geografii, języków obcych pozwalające rozwijać zamiłowania i poszerzać wiedzę, a także indywidualne zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego

Akcja Lato 2019 - zdjęcia

opublikowane: 5 lip 2019, 01:15 przez Anna Saletnik

Tegoroczna Akcja Lato dobiega końca. Podczas tej edycji naszych półkolonii, poza zajęciami w placówce, uczestnicy mieli szansę brać udział w wycieczce do kina (film "Alladyn") jak i do zamku w Ogrodzieńcu. Żeby zobaczyć, jak młodzież spędziła ostatnie dwa tygodnie, KLIKNIJ TUTAJ!

Gala rozdania nagród i pokaz talentów - zdjęcia

opublikowane: 17 cze 2019, 09:18 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 17 cze 2019, 09:23 ]

Żeby zobaczyć zdjęcia z Gali KLIKNIJ TUTAJ!

Podsumowanie Święta Ziemi 2019

opublikowane: 10 cze 2019, 08:34 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 10 cze 2019, 08:36 ]

7 czerwca 2019 twórcy nagrodzonych filmów o bezpieczeństwie oraz potencjalni uczestnicy biegu ekologicznego (25 kwietnia z powodu strajków bieg nie odbył się) mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych numer: 5, 6, 13, 16 wraz z opiekunami. Ogród jest pięknym miejscem pełnym przepięknie skomponowanych roślin, pokazującym wiele siedlisk roślinnych z terenu naszego kraju. Po krótkim spacerze uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Grupa młodsza miała warsztaty z hydrobiologii. Dzieci odławiały ze stawu wodne organizmy, obserwowały je i dowiadywały się o nich ciekawych rzeczy. Grupa starsza miała zajęcia z survivalu (sztuki przetrwania), na których między innymi rozpalała ognisko przy pomocy krzesiwa. I jedne i drugie zajęcia były bardzo ciekawe. Po warsztatach wszyscy zebrali się przy ognisku i piekli kiełbaski. Wyjazd był bardzo udany.

Barbara Kawa


Rozdajemy nagrody i pokazujemy talenty - MDK podsumowuje rok szkolny 2018/19

opublikowane: 20 maj 2019, 08:44 przez Nieznany użytkownik

Konkursy, konkursy, i po konkursach. Wielkimi krokami zbliża się gala rozdania nagród w aż trzech MDK-owskich konkursach! 11 czerwca w auli II LO, o godzinie 16:00, nagrody otrzymają uczestnicy:
  • XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej
  • Konkursu Recytatorskiego
  • Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”
Uroczystość poprowadzą wychowankowie naszej placówki, a udział uprzyjemnią występy licznych grup artystycznych, działających przy domu kultury, w tym między innymi muzycznych i tanecznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, przede wszystkim laureatów i ich rodziców oraz opiekunów!

Jakub Stachoń

Konkurs recytatorski

opublikowane: 20 maj 2019, 06:14 przez Grzegorz Gadomski   [ zaktualizowane 20 maj 2019, 06:18 ]

Informujemy, że przesłuchanie w Konkursie Recytatorskim odbędą się 29 maja 2019r. o godzinie 11:00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach ul Mikołowska 3.
Zapraszamy wszystkich uczestników.

Konkurs plastyczny "MYSŁOWICE MOICH MARZEŃ"

opublikowane: 8 maj 2019, 06:48 przez Grzegorz Gadomski   [ zaktualizowane 8 maj 2019, 06:49 ]

  Wychowanków przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w  konkursie plastycznym "Mysłowice Moich Marzeń". Konkurs organizowany jest przez Urząd Miasta Mysłowice we współpracy z  MDK, MOK oraz MRM w Mysłowicach.
   

Dokładne informacje i zgłoszenie znajdują się w załącznikach poniżej.


XXI Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - podsumowanie

opublikowane: 15 kwi 2019, 09:02 przez Anna Saletnik   [ zaktualizowane 15 kwi 2019, 09:18 ]

To już 21 lat Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej! 71 zespołów stanęło w szranki w trzech kategoriach: teatralnej, tanecznej oraz muzycznej. Ta największa organizowana przez MDK impreza odbyła się w tym roku między 2 a 4 kwietnia. Uczestnicy pokazali godne uznania przygotowanie i zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, talentu i pasji.

Wyniki dostępne są w sprawozdaniu, a zdjęcia obejrzeć można w naszej galerii.

Jakub Stachoń

Warsztaty "Autochodzik"

opublikowane: 8 kwi 2019, 08:30 przez Anna Saletnik

We współpracy z mysłowicką Strażą Miejską, w MDK-u, 4 kwietnia odbyły się warsztaty „Autochodzik”, w których wzięły udział dzieci z zajęć ruchowych. Dotyczyły one zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu jako pieszy. Uczestnicy poznali zasady prawidłowego przechodzenia na przejściu dla pieszych oraz korzystania z sygnalizacji świetlnej. Zabawa w udawany ruch uliczny w przebraniach pojazdów urozmaiciła wydarzenie. Na zakończenie, młodzież otrzymała odblaski, mające poprawić ich widoczność dla kierowców.
Jakub Stachoń

Turniej Grapplingu Dzieci 2019

opublikowane: 25 mar 2019, 09:47 przez Nieznany użytkownik

Wiosna! MDK powitał ją w typowy dla siebie, konkursowy sposób. 21 marca miał miejsce zorganizowany przez naszego wuefistę, Jakuba Woska Turniej Grapplingu dzieci. Osiemnastu uczestników brało udział w walkach wręcz, wykorzystujących techniki chwytów. W tej sztuce walki zabronione są uderzenia, co czyni ją idealną dla najmłodszych (rywalizowały cztero-, pięcio- i sześciolatki). Młodzi aktywni otrzymali medale i dyplomy.

Jakub Stachoń

1-10 of 106