Idą święta!

opublikowane: 19 gru 2017, 09:08 przez Anna Saletnik

Pracownicy MDKu razem z zespołem koła dziennikarskiego w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i nadchodzącym Nowym Rokiem życzą wszystkim wychowankom, oraz ich rodzinom wspaniałych, radosnych chwil, spędzonych wśród najbliższych w ciepłej domowej atmosferze. Niech rozpoczynający się niebawem rok 2018 będzie czasem inspiracji, szczęścia, sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Święty przybywa! Mikołajki w MDK

opublikowane: 5 gru 2017, 09:05 przez Anna Saletnik
Dzisiaj święty Mikołaj odwiedził MDK! Siwy brodacz w czerwonym płaszczu rozdawał słodycze grzecznym dzieciom z zajęć ruchowych, tanecznych, języka angielskiego oraz komputerowych. Dzieci zaprezentowały świętemu swoje umiejętności taneczne i recytatorskie, po czym z radością przyjęły prezenty. Młodzież ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem, który następnie udał się w dalszą drogę, z misją obradowania najmłodszych na całym globie.

Jakub Stachoń

Warsztaty kick-boxingu dla dzieci i młodzieży

opublikowane: 21 lis 2017, 08:03 przez Anna Saletnik   [ zaktualizowane 28 lis 2017, 08:21 ]

15 listopada w MDKu odbyły się warsztaty kick-boxingu dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadził Bartosz Zieliński, instruktor tejże dyscypliny sportowej i absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uczestnicy oprócz wielu zabaw ruchowych poznali podstawowe elementy techniczne kick-boxingu, takie jak: kopnięcie frontowe, pozycje obronne, rotacja, cios prosty. Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział i zapraszają ponownie.


Tegorocznych zajęć w MDKu ciąg dalszy!

opublikowane: 7 lis 2017, 09:12 przez Anna Saletnik   [ zaktualizowane 12 gru 2017, 08:15 ]

Kontynuujemy naszą serię profili odbywających się w MDKu kółek! Przypominamy, że artykuły redaguje ekipa koła dziennikarskiego, odbywającego się we wtorki w godzinach 16:45-18:15. Spodziewajcie się kolejnych wpisów w niedalekiej przyszłości!

   

KOŁO MŁODEGO EUROPEJCZYKA

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jaki tekst mają angielskie piosenki, ale nigdy nie potrafiłeś ich przetłumaczyć? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię na Koło Młodego Europejczyka. Zajęcia prowadzone są przez panią Alicję Litwę we wtorki - dla grupy młodszej (klasy 1-3) od godziny 15:30 do 17:00. Z kolei grupa starsza (klasy 4-6) spotyka się od godziny 17:00 do 18:30 tego samego dnia. Poza tradycyjną nauką gramatyki i składni, na kółku dzieci uczą się nowych słów i zdań za pomocą zabawy lub scenek z życia codziennego. Czekamy na was!


Teatr – od antyku doskonalony sposób wyrażania siebie poprzez sztukę i jedna z najpopularniejszych form rozrywki. Choć – w tamtych czasach – był on raczej nieprzystępny, to dzisiejszy teatr jest prostą metodą na pokazanie się na scenie – która to przecież placówka edukacyjna nie organizuje przedstawień w których mogą występować ich wychowankowie. Młodzieżowy Dom Kultury również posiada własne zajęcia tego typu. Uczestniczą w nich uczniowie liceum, którzy pod przewodnictwem pani Maj wykonują rozmaite ćwiczenia dykcyjne czy scenki dramowe. Ćwiczą oni swoje umiejętności aktorskie poprzez ciekawe gry i tworzą własne scenariusze – niedawno miała miejsce premiera pierwszego przedstawienia napisanego przez uczestników kółka. Jeśli zaintrygowaliśmy Cię, to serdecznie zapraszamy do Auli we wtorki od godziny 15:30.

Jesienny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

opublikowane: 7 lis 2017, 08:13 przez Anna Saletnik

Dnia 31.10.2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Mysłowicach miał miejsce "Jesienny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych". 20 uczestników koła sportowego podzielonych na 3 drużyny rywalizowało w konkurencjach sprawnościowych takich jak: samoloty, wyścig slalomem, wyścig z piłką, rywalizacja "żabek". Podopieczni otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Turniej odbywał się pod czujnym okiem sempai Jakuba Smoka, mistrza 1 dan, medalisty mistrzostw Polski w karate Kyokushin.ART EGO, czyli sztuka własna - relacja z wernisażu

opublikowane: 24 paź 2017, 08:47 przez Anna Saletnik   [ zaktualizowane 24 paź 2017, 08:48 ]


20 października 2017 roku otwarta została wystawa plac plastycznych pod tytułem ART EGO. Tytułem, który oznacza sztukę własną - który podkreśla, że każdy z twórców ma swój własny i indywidualny sposób artystycznego wyrażania siebie. Pokazane zostały obrazy i rysunki licznych młodych autorów, uczestników zajęć koła plastycznego pod przewodnictwem pana Ryszarda Dereszyńskiego – głównie martwe natury, portrety, abstrakcje geometryczne i interpretacje dzieł wielkich artystów. Było to już piętnaste wydarzenie tego typu zorganizowane z jego inicjatywy, a także pierwsze odbywające się w nowej siedzibie MDK przy ul. Mikołowskiej 3. Na otwarcie wystawy przybyli liczni goście. Mogli oni zapytać się twórców o wystawione przez nich prace. Na odwiedzających czekał też poczęstunek. Wernisaż zakończył się około godziny 19.

   

Zajęcia plastyczne odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 17 do 19, a wystawę można obejrzeć do piątku 27 października 2017.
Jakub Stachoń

Zapraszamy na tegoroczne zajęcia w MDK-u!

opublikowane: 10 paź 2017, 09:11 przez Anna Saletnik   [ zaktualizowane 24 paź 2017, 09:08 ]

Mimo, że początek roku miał miejsce dopiero niedawno, MDK już organizuje różnorakie zajęcia dla dzieci i młodzieży z całych Mysłowic. W budynku II Liceum Ogólnokształcącego odbywają się mnogie koła zainteresowań. Sprawdź jakie! W tym poście z czasem pojawi się coraz więcej profili zajęć odbywających się w Domu Kultury. Nad tekstami pracuje intensywnie koło dziennikarskie, którego spotkania odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 16:45 do 18:15 w sali informatycznej.ZAJĘCIA RYSUNKU I MALARSTWA


W sali 21 znajdziemy niepozorny pokój. Gdy jednak wejdziemy dalej i skręcimy w lewo, zobaczymy mnóstwo sztalug, wiszące wszędzie obrazy i tworzących sztukę młodych artystów. Są to zajęcia Rysunku i Malarstwa prowadzone przez pana Dereszyńskiego w każdy wtorek i czwartek od godziny 17 do 19. Spotkania odbywają się w luźnej atmosferze. Uczestniczą w nich uczniowie szkół podstawowych i liceów, czerpiący inspirację zarówno z natury, jak i dzieł wielkich mistrzów. Zadania są dostosowane do wieku i umiejętności uczestników, a 20 października 2017 o godzinie 17:00 w auli będzie miała miejsce wystawa ich prac, na którą serdecznie zapraszamy.

     
KOŁO ZAJĘĆ RUCHOWYCH 

Ruch to zdrowie! Wiedzą o tym wszyscy, dlatego przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zapraszamy na Koło Zajęć Ruchowych prowadzone przez pana Woska. Wychowankowie uczą się podstaw walki karate poprzez rozmaite zabawy ruchowe. Poznają różne uderzenia, kopnięcia, bloki, a w przerwach wykonują ćwiczenia relaksacyjne, uspokajające i oddechowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wykonywać seiken jodan uke czy hiza geri to serdecznie zapraszamy we wtorki od godziny 15:00 do 17:00, środy w godzinach 15:30-17:00 i czwartki od 15:00 do 16:30.


KOŁO TANECZNE

Czy lubisz taniec? Jeżeli tak, zajęcia taneczne zespołu Misz-Masz prowadzone przez panią Fortunę są dla Ciebie! Taniec może być rodzajem opowieści ruchowej, o czym przekonasz się we wtorki (grupa starsza) od 15:45 do 17:15 oraz w piątki (grupa młodsza) od 16:45 do 18:00. Uczestnicy zajęć mogą zaproponować piosenkę do układu i wymyślić do niego ruchy, a tematem przewodnim jest taniec współczesno-jazzowy.

Dzień Dziecka

opublikowane: 2 cze 2017, 06:12 przez Grzegorz Gadomski

1 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Mysłowicach odbył się turniej gier i zabaw ruchowych z okazji Dnia Dziecka.
Trzy drużyny czteroosobowe rywalizowały w takich konkurencjach sprawnościowych jak: wyścig z piłkami, samoloty, wyścig żołnierzy.  Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

               

Podsumowanie konkursów

opublikowane: 26 maj 2017, 04:33 przez Grzegorz Gadomski   [ zaktualizowane 26 maj 2017, 04:36 ]

Zapraszamy Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w następujących konkursach:
  • Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 
  • Konkursie Recytatorskim 
  • Konkursie Ortograficznym 
  • Konkursie plastyczno – literackim pt. „Ilustracja do ulubionej książki anglojęzycznej” 
  • Konkurs Straży Pożarnej pt. „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” 
dnia 9 czerwca 2017 roku na godzinę 11.00 do Młodzieżowego Domu Kultury ul. Mikołowska 3 - aula (budynek II LO)
na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów

Konkurs plastyczno - literacki

opublikowane: 26 maj 2017, 04:31 przez Grzegorz Gadomski   [ zaktualizowane 26 maj 2017, 04:36 ]

Uczestnicy konkursu plastyczno - literackiego pt. "Ilustracja do ulubionej książki anglojęzycznej" proszeni są o zgłoszenie się w dniu 31.05.2017 godz. 12:30 do Młodzieżowego Domu Kultury ul. Mikołowska 3 (II LO) sala 25 z tekstami w języku angielskim. Teksty uczestnicy przeczytają przed komisją.

1-10 of 71