MDK‎ > ‎INFORMACJE‎ > ‎

Czy zauważyliście pierwsze noworoczne konkursy?

opublikowane: 21 sty 2019, 09:07 przez Nieznany użytkownik

Okres świąteczno-noworoczny już za nami. Minął grudzień, a już od miesiąca Mysłowice są białe niczym scena, na którą wysypano tonę sztucznego śniegu. A propos sceny, na konkursowej scenie MDK-u miało miejsce ostatnio mnóstwo takowych wydarzeń, a szykują się kolejne.

Jednym z nich był Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Papierowa ozdoba przestrzenna”. Miał on na celu pobudzenie kreatywności i pomysłowości w młodym człowieku oraz rozwijanie umiejętności manualnych. Brała w nim udział młodzież w wieku 3-14 lat w trzech grupach wiekowych. Prace prezentowały wysoki poziom wykonania i inwencji twórczej.

W VI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym z Elementami Ekologii wzięli udział uczniowie klas VI szkół podstawowych. Przeprowadzony we współpracy z SP9 turniej odbył się 13 grudnia w siedzibie MDK. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje zdolności matematyczne – wymagana przez konkurs wiedza i umiejętności wykraczały poza podstawę programową.

Baju baj… Opowiadanie bajek dla uczniów Szkół Podstawowych to konkurs dla ambitnych uczniów klas V – VI oraz VII – VIII, posiadających umiejętności krasomówcze. Celem konkursu jest między innymi rozwijanie umiejętności wysławiania się, zabawa językiem poprzez dźwiękonaśladownictwo oraz wzbogacanie słownictwa. Oczekujemy właśnie na przesłuchania młodych gawędziarzy, które odbędą się 5 lutego.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Magia Przyrody – Mikrokosmos” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. Wyzwanie polega na utworzeniu pracy w dowolnej technice, utrzymanej w tematyce mikrokosmosu, czyli przestrzeni, na którą składają się rośliny, owady czy inne elementy przyrody, takie jak kamienie bądź muszle. Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia.

Jednym z cyklicznych konkursów mających miejsce w MDKu jest Konkurs Recytatorski dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Do udziału serdecznie zapraszamy uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz pozostałych jeszcze gimnazjalistów. Dla każdej z grup wiekowych przygotowane zostały po dwa tematy z prozy oraz dwa tematy z poezji. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja, a same przesłuchania będą miały miejsce 28 oraz 29.

I oczywiście, jak co roku odbędzie się również Mysłowicki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, będący największą z imprez organizowanych cyklicznie przez MDK. Tym razem będzie to już XII edycja! Standardowo wystąpią na nim ponadprzeciętne talenty muzyczne, taneczne i teatralne z naszego i ościennych miast. Do tegorocznej edycji zespoły mogą zgłaszać się do 22 marca.

Po szczegółowe informacje dotyczące nadchodzących konkursów oraz wyniki tych ukończonych odsyłamy do regulaminów i sprawozdań, które znajdują się w odpowiednich zakładkach naszej strony internetowej.

Jakub Stachoń

Comments