MDK‎ > ‎INFORMACJE‎ > ‎

MDK dla dzieci w Mali

opublikowane: 15 paź 2015, 08:14 przez Magda Adamczyk   [ zaktualizowane 22 paź 2015, 08:22 ]
Już po raz trzeci Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach przystąpi do akcji przygotowanej przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. W poprzednich latach wychowankowie placówki pozyskali fundusze dla ich rówieśników w Czadzie i Sierra Leone. W tym roku szkolnym wspierać będą swoich kolegów w Mali.

O tym, jak ważna jest edukacja dla prawidłowego rozwoju człowieka, mysłowickim uczniom mówić nie trzeba. Kiedy więc wychowankowie MDK usłyszeli, że w oddalonym o ponad 4000 km Mali, kraju w Afryce Zachodniej, aż 40 % dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do nauki, od razu postanowili pomóc i zgłosili swą chęć przystąpienia do projektu UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”. Celem akcji jest zapoznanie uczniów z tematem dostępu do edukacji na świecie, którego największy problem widoczny jest w Mali, zaangażowanie dzieci w akcje społeczne na rzecz swoich rówieśników w krajach uboższych oraz zebranie środków finansowych na edukację młodych Malijczyków. 

Przed wychowankami MDK trudne zadanie – stworzenie własnej książki! Rodzaj literatury dowolny – począwszy od tomiku poezji, przez bajkę, opowieść przygodową czy komiks. Wszystkie stworzone przez młodzież książki zaprezentowane zostaną też podczas zorganizowanej w placówce imprezy „Dzień Książki dla Afryki”. W jej trakcie zaproszeni goście będą mogli wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły. Dzień ten stanie się również okazją do zorganizowania w placówce kiermaszu książek.
Comments