MDK‎ > ‎INFORMACJE‎ > ‎

Tegorocznych zajęć w MDKu ciąg dalszy!

opublikowane: 7 lis 2017, 09:12 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 12 gru 2017, 08:15 ]
Kontynuujemy naszą serię profili odbywających się w MDKu kółek! Przypominamy, że artykuły redaguje ekipa koła dziennikarskiego, odbywającego się we wtorki w godzinach 16:45-18:15. Spodziewajcie się kolejnych wpisów w niedalekiej przyszłości!

   

KOŁO MŁODEGO EUROPEJCZYKA

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jaki tekst mają angielskie piosenki, ale nigdy nie potrafiłeś ich przetłumaczyć? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię na Koło Młodego Europejczyka. Zajęcia prowadzone są przez panią Alicję Litwę we wtorki - dla grupy młodszej (klasy 1-3) od godziny 15:30 do 17:00. Z kolei grupa starsza (klasy 4-6) spotyka się od godziny 17:00 do 18:30 tego samego dnia. Poza tradycyjną nauką gramatyki i składni, na kółku dzieci uczą się nowych słów i zdań za pomocą zabawy lub scenek z życia codziennego. Czekamy na was!


Teatr – od antyku doskonalony sposób wyrażania siebie poprzez sztukę i jedna z najpopularniejszych form rozrywki. Choć – w tamtych czasach – był on raczej nieprzystępny, to dzisiejszy teatr jest prostą metodą na pokazanie się na scenie – która to przecież placówka edukacyjna nie organizuje przedstawień w których mogą występować ich wychowankowie. Młodzieżowy Dom Kultury również posiada własne zajęcia tego typu. Uczestniczą w nich uczniowie liceum, którzy pod przewodnictwem pani Maj wykonują rozmaite ćwiczenia dykcyjne czy scenki dramowe. Ćwiczą oni swoje umiejętności aktorskie poprzez ciekawe gry i tworzą własne scenariusze – niedawno miała miejsce premiera pierwszego przedstawienia napisanego przez uczestników kółka. Jeśli zaintrygowaliśmy Cię, to serdecznie zapraszamy do Auli we wtorki od godziny 15:30.

ą
Nieznany użytkownik,
7 lis 2017, 09:12
ą
Nieznany użytkownik,
7 lis 2017, 09:12
Comments