MDK‎ > ‎INFORMACJE‎ > ‎

Wiosenny szał konkursowy!

opublikowane: 20 mar 2018, 09:56 przez Nieznany użytkownik
Wraz z nadejściem wiosny Młodzieżowy Dom Kultury ogłasza kolejne edycje swoich corocznych konkursów. Podczas gdy za oknami pogoda zaczyna się ocieplać, młodzież będzie miała okazję wziąć udział w czterech różnych kompetycjach.

W dniach od 10 do 12 kwietnia bieżącego roku odbędzie się XX Mysłowicki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Stawia on sobie za cel między innymi konfrontację dokonań i poszukiwań twórczych w różnych dziedzinach sztuki. Ma on też inspirować do stałego doskonalenia form wyrazu artystycznego i rozwijać talenty estradowe. Brać udział w konkursie mogą zespoły muzyczne różnego typu, a także grupy taneczne i teatralne. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej bądź w placówce MDK do 2 kwietnia. Festiwal będzie miał miejsce w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach, w auli.

Ale MDK organizuje nie tylko zajęcia związane z kulturą i sztuką! XIII Międzyszkolne Święto Ziemi to uroczystość zaplanowana na 26 kwietnia, podczas której będzie miała miejsce prezentacja prac nadesłanych do Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Wynalazki Przyrody”. Przeznaczony on jest dla trzy- i czteroosobowych zespołów uczniowskich, w skład których wejść mogą uczniowie klas 2-4. Ich zadaniem będzie wykonanie komiksu lub nakręcenie filmu przedstawiającego wybrany przez nich „wynalazek przyrody” oraz zaprezentowanie, jak wykorzystywany jest on przez ludzi. Lecz nie jest to jedyny konkurs, który zorganizuje MDK podczas Święta! Kolejny już Międzyszkolny Bieg po Zdrowie będzie otwarty dla uczniów klas 1-6 (zgłoszonych z ramienia szkoły do końca marca). Na tych, którzy zdecydują się wziąć udział w biegu czekać będą zadania praktyczne dotyczące między innymi orientacji w terenie, pierwszej pomocy i zdrowego odżywiania.

Mistrz Ortografii jest kolejnym cyklicznym konkursem. Odbędzie się on 9 maja, a udział w nim wezmą wychowankowie klas 4-6. Organizatorzy postawili sobie za cele między innymi: podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów, doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, rozwijanie zainteresowań polonistycznych i wspieranie uzdolnień uczniów. Na zadania konkursowe składają się dwie części – dyktando słuchowe i ćwiczenia sprawdzające znajomość zasad ortografii i interpunkcji.

Młodzież, która może pochwalić się dobrą dykcją i pasją do literatury czytanej może wziąć udział w Konkursie Recytatorskim dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Będzie ona podzielona na dwie grupy wiekowe: klasy 4-7 szkół podstawowych (występy do 5 minut) i 2-3 gimnazjów (występy do 7 minut). Dla każdej z grup dostępne są 4 tematy do wyboru, po dwa z poezji i z prozy (przy czym każda grupa musi wykonać i utwór poetycki, i prozatorski). Do celów konkursu należą m.in.: pobudzenie i rozwijanie zainteresowań literaturą polską i obcą, szukanie w niej współczesnych wzorców osobowych, poznawanie wartości moralnych, kształcenie delikatności uczuć, rozwijanie wyobraźni oraz rozbudzanie marzeń i wzruszeń poprzez czytelnictwo. Przesłuchania odbędą się 23 i 24 maja.

Szczegółowe informacje, regulaminy i inne dokumenty związane z konkursami organizowanymi przez MDK można znaleźć w odpowiednich zakładkach na naszej stronie internetowej.

Jakub Stachoń
Comments