MDK‎ > ‎INFORMACJE‎ > ‎

Zdaj z nami maturę!

opublikowane: 20 lis 2014, 07:28 przez Magda Adamczyk
Każdy maturzysta zapewne chciałby w piątek lub sobotę znaleźć czas na relaks, udać się na zabawę, czy też po prostu wyjechać gdzieś na weekend. Nic z tego! Z każdej strony dobiegają słowa: ,,A gdzie ty się wybierasz? Matura w tym roku! Marsz do książek!”. Z pomocą przychodzi na szczęście Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach, który w tym wyjątkowo trudnym okresie zadbał o uczniów naszych szkół ponadgimnazjalnych.

Aby uniknąć rezygnowania z przyjemności, wielu popołudni, a czasem nawet i bezsennych nocy nad książkami, najlepiej zgłosić się po pomoc. Samotna walka z bohaterami szkolnych lektur, angielską gramatyką i matematycznymi wykresami jest wyjątkowo żmudna i czasochłonna.

W takiej sytuacji powinniśmy zapoznać się z ofertą Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach, w którym wyspecjalizowana kadra nauczycieli proponuje bezpłatne zajęcia z wielu maturalnych przedmiotów. Spotkania odbywają się tylko raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny, co oznacza, że nie trzeba spędzać całego popołudnia nad książkami, a zaoszczędzony w ten sposób czas można poświęcić spotkaniom ze znajomymi. Nauka na pewno też wejdzie do głowy szybciej, kiedy wytłumaczy nam ją osoba, która doskonale rozumie przerabiany materiał, a nie kiedy będziemy w pojedynkę czytać setny raz to samo.

Koło medialne
Comments