MDK‎ > ‎INFORMACJE‎ > ‎

Zwycięzcy VII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego z Elementami Ekologii

opublikowane: 3 gru 2019, 08:59 przez Magda Adamczyk   [ zaktualizowane 3 gru 2019, 09:01 ]
21 listopada 2019 r w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się „VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii”. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach. Konkurs ten zorganizowany został dla uczniów klas VI, a jego celem było rozwijanie matematycznych i ekologicznych zainteresowań dzieci, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności, pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.


W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 8 szkół czyli 16 uczniów (po 2 uczniów z każdej szkoły). Po 45 minutowych zmaganiach z zadaniami wyłoniono zwycięzców:  
  1. miejsce – Filip Magdziorz – Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach
  2. miejsce – Mateusz Dziedzic – Szkoła Podstawowa nr 3 w Mysłowicach
  3. miejsce – Jan Staśko – Szkoła Podstawowa nr 3 w Mysłowicach
Trzeba przyznać, iż w tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki i w większości bardzo szybko poradzili sobie oni z przygotowanymi dla nich zadaniami. Laureaci konkursu oraz pozostali uczestnicy otrzymali wartościowe i piękne nagrody, sponsorami których byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 i Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach. Mamy nadzieję, iż konkurs spodobał się uczniom i w przyszłym roku także chętnie wezmą w nim udział, do czego zachęcają organizatorki: Urszula Janusz, Joanna Sysakiewicz oraz Aleksandra Sarna.
Comments